ikona telefon Kancelaria Adwokacka tel. +48 41 344 48 39
ikona telefontel. adw. Juliusz Duda +48 607305351
ikona telefontel. adw. Lech Duda +48 601072046

O KANCELARII

                   Kancelaria Adwokacka Adwokata Juliusza Dudy mieści się w samym centrum Kielc przy reprezentacyjnej, historycznej ulicy Henryka Sienkiewicza. Założył ją Juliusz Duda w 2001r. z pasji do prawa i wykonywanego zawodu.

Kancelaria ma ugruntowaną pozycję na polskim rynku prawniczym popartą licznymi wygranymi procesami sądowymi. Świadczy ona usługi prawne dla klientów indywidualnych, w tym Polonii i podmiotów biznesowych polskich i z zagranicy.

Adwokat Juliusz Duda był i jest wielokrotnym obrońcą oraz pełnomocnikiem w wielu skomplikowanych i medialnych procesach przed sądami w całej Polsce.

Juliusz Duda jest uznanym autorem w świecie nauki. Napisał m.in. siedem książek - trzy pionierskie monografie w Polsce z prawa karnego i cywilnego dotyczące transplantacji oraz Komentarz do ustawy o ochronie zdrowia psychicznego mający kilka wydań. Wszystkie książki autorstwa Juliusza Dudy wydane zostały przez renomowane i prestiżowe wydawnictwa prawnicze polskie i międzynarodowe (Wolters Kluwer, LexisNexis).

Juliusz Duda dotychczas uczestniczył też jako wykładowca w kilku konferencjach, w tym międzynarodowej, poświęconych prawnym zagadnieniom transplantacji i psychiatrii.

 Posiada on też legislacyjne doświadczenie z uwagi na pracę w Departamencie Prawnym w Ministerstwie Zdrowia i Opieki Społecznej w Warszawie. Jego propozycje legislacyjne, zawarte w publikacjach naukowych jego autorstwa, zostały uwzględnione w ustawodawstwie polskiego prawa medycznego.

Adwokat Juliusz Duda jest członkiem Towarzystwa Naukowego Prawa Karnego w Warszawie, Polskiego Towarzystwa Kryminologicznego im. prof. Stanisława Batawii w Warszawie oraz Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego w Warszawie.

Kancelaria adwokata Juliusza Dudy specjalizuje się m.in. w prawie karnym, rodzinnym, medycznym, w prawie autorskim, prasowym i transgranicznym oraz w problematyce cywilnej. Współpracuje on m.in. z adwokatem Lechem Dudą, którego działalność Kancelarii od kilkudziesięciu lat koncentruje się na prawie cywilnym, pracy i ubezpieczeń społecznych, prawie handlowym, gospodarczym, podatkowym i administracyjnym, rodzinnym oraz karnym. Adwokat Lech Duda posiada bardzo duże doświadczenie w obsłudze międzynarodowych spółek i innych wiodących polskich podmiotów  gospodarczych. Prowadził i współdziałał w prowadzeniu zagranicznych procesów sądowych lub arbitrażowych w Benghazi, w Brukseli, w Berlinie, w Moskwie i w Rydze.

Obie kancelarie adwokackie zapewniają najwyższą jakość świadczonych usług prawnych w całej Polsce, niejednokrotnie podejmują się prowadzenia zaniedbanych, przegranych, umorzonych, mało rokujących spraw, lojalnie informując każdorazowo potencjalnych klientów o ryzyku ich powodzenia.

 Kancelaria, z uwagi na świadczenie też usług prawnych z prawa transgranicznego, prawa prawnoporównawczego przy prowadzeniu takich spraw współdziała z międzynarodowymi kancelariami prawnymi.

Kancelaria, mając na uwadze prowadzenie spraw także o charakterze interdyscyplinarnym współpracuje z wybitnymi znawcami specjalistycznych dziedzin i branż.