ikona telefon Kancelaria Adwokacka tel. +48 41 344 48 39
ikona telefontel. adw. Juliusz Duda +48 607305351
ikona telefontel. adw. Lech Duda +48 601072046

Mottem przewodnim Kancelarii są słowa Johna F. Kennedy’ego: „Życie nigdy nie jest łatwe. Jest praca do wykonania i zobowiązania do spełnienia – zobowiązania wobec prawdy, sprawiedliwości i wolności”(1). Słowa te były i są dewizą obu Kancelarii od samego początku ich powstania.

Reprezentując klientów jesteśmy odważni, gorliwi, ofensywni, analityczni, obnażamy prawdę i rzeczywiste motywy przeciwnika i jego strategię, zachowania przy poszanowaniu norm prawnych i etycznych. Jesteśmy autentyczni w swoich twierdzeniach i metodach działania. Nie ma miejsca w naszej pracy na sztampowe, prowizoryczne działania. Wykorzystujemy w niej intuicję prawniczą, bogate doświadczenie zawodowe, wiedzę naukową i specjalistyczną na poziomie eksperckim z niektórych dziedzin prawa będących specjalizacjami kancelarii.

Kancelaria przy świadczeniu usług prawnych korzysta z pełnych wersji programów prawniczych Lex i Legalis. Kancelaria posiada również swój fachowy księgozbiór zgodny z profilem działalności kancelarii i liczący kilka tysięcy książek polskich i zagranicznych oraz profesjonalnych czasopism stale uzupełniany o nowości wydawnicze – co jest wyrazem naszej pasji zawodowej i niekomercyjnego podejścia. Dzięki wiedzy empirycznej popartej wieloletnim doświadczeniem mamy szersze spojrzenie na problemy prawne naszych klientów i skuteczną taktykę prowadzenia spraw, mając niejednokrotnie na sprawach sądowych przeciwników reprezentowanych przez renomowane międzynarodowe i polskie kancelarie prawnicze biorące udział w Rankingach Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolitej, rekomendowane przez Legal 500, Chambers Top Ranked Global, Chambers Top Ranked Europe, Who's Who Legal, Magazyn Forbes, etc.

Przy świadczeniu usług prawniczych traktujemy klientów w indywidualny sposób, nieobce są nam innowacyjne i kreatywne metody postępowania. Traktujemy zawód adwokata jako posłannictwo i mamy w pamięci słowa Michaela Jordana, że „Nic nie jest podane na tacy – każdy zawsze trafia na jakieś przeszkody po drodze. Kiedy się pojawią zastanów się jak je pokonać, a nie myśl o tym, że to już koniec drogi”(2) oraz słowa utworu muzycznego -"We Are The Champions" wykonywanego przez wokalistę zespołu Queen - Frediego Mercurego "I będziemy dalej walczyć, do końca".(3)

Mamy też świadomość, że nie wszystkie sprawy muszą się pozytywnie zakończyć, są czynniki niezależne od nas, na które my jako adwokaci nie mamy wpływu, jak chociażby dowolna ocena dowodów przez Sąd i w konsekwencji nietrafny wyrok.

Nie roztaczamy iluzorycznych wizji przed klientami, aby pozyskać ich i sprawy od nich. Uczciwie i lojalnie kosztem ich nieprzyjęcia uprzedzamy klientów o ryzyku powodzenia spraw, z którymi do nas się zgłosili.

Jesteśmy zdeterminowani na zwalczanie przeciwności losu, wierzymy w to co robimy, cierpliwie dążymy do celu – pozytywnego zakończenia powierzonych nam spraw. Niezależnie od powyższego cechuje nas empatia do ludzi, pochylamy się w sposób naturalny nad dramatem ludzkim i oprócz naszej ciężkiej pracy wspieramy ich dobrym słowem.